top of page

Polish Catholic Mission England and Wales

Polska Misja Katolicka
w Anglii i Walii

Gromadzimy Polaków od 1894 roku

SERDECZNIE WITAMY

Historia Polskiej Misji Katolickiej sięga końca XIX. Misja służyła polskim emigrantom, dla których stanowiła możliwość uczestnictwa w życiu liturgicznym oraz kontaktu z rodakami i krzewienia kultury polskiej.

Dziś PMK w Anglii i Walii to 42 ośrodki polskiego duszpasterstwa oraz 249 punktów, gdzie celebrowana

jest Msza św. w języku polskim. W naszej Misji posługuje 95 księży.

Image by Karl Fredrickson

NASZE PARAFIE

Co tydzień w niedziele w ponad 300 miejscach Anglii i Walii sprawowana jest Eucharystia w języku polskim.
W chwili obecnej posiadamy 24 kościoły i 13 kaplic. Dla sprawowania liturgii wypożyczamy kościoły katolickie i anglikańskie. Prowadzimy  regularne duszpasterstwo w naszych parafiach.

Kapłan

DUSZPASTERZE

Obecnie w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii posługuje 95 księży - 61 księży diecezjalnych i 34 zakonnych

Jesteś księdzem? Chciałbyś podjąć posługę dla Polonii w Anglii i Walii. Napisz

Czat z opiekunem domu opieki

DOM OPIEKI
LAXTON HALL

Laxton Hall, zabytkowy budynek z XVII wieku znajduje się pomiędzy miejscowościami Laxton i Corby. Został przekształcony w dom opieki, zachowując jednocześnie integralność oryginalnej architektury. Usytuowany jest na obszarze 85 akrów ziemi i otoczony pięknymi ogrodami.

DUSZPASTERSTWO

Parafie, kościoły i kaplice na terenie Anglii i Walii, gdzie sprawowana jest Eucharystia w języku polskim.

Znajdź swoje duchowe miejsce wzrostu.

parafie_edited.jpg

PIELGRZYMKI MISYJNE

Co roku Polska Misja Katolicka wraz parafiami organizuje polonijne pielgrzymki do trzech najważniejszych miejsc kultu Maryjnego w Anglii i Walii

walsingham.jpg

WALSINGHAM
14.10.2023

Sanktuarium w Walsingham, położone w hrabstwie Norfolk w Anglii, jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Wielkiej Brytanii, znane z długoletniej tradycji oddawania czci Matce Bożej Walsingham. Od średniowiecza pielgrzymi przybywają tutaj, by modlić się i szukać duchowego odnowienia w tym świętym miejscu.

alysford_edited.jpg

AYLESFORD
03.09.2023

Sanktuarium w Aylesford, znane również jako "The Friars", to dawne karmelitańskie miejsce pielgrzymkowe o bogatej historycznej i duchowej tradycji, które przez wieki przyciągało wiernych. To spokojne i uduchowione miejsce stało się domem dla wielu poszukujących duchowego odnowienia i bliskości z Bogiem.

20230709_122550_edited.png

HOLLYWELL
06.07.2024

Sanktuarium w Holywell, znane również jako Święty Studzieniec św. Winifredy, jest jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Wielkiej Brytanii i przez wieki przyciągało wielu pielgrzymów poszukujących uzdrowienia w jego cudownych wodach. To święte miejsce jest żywym świadectwem głębokiej wiary i tradycji chrześcijańskiej w Walii.

WYDARZENIA MISYJNE

Oprócz wielu wydarzeń organizowanych w parafiach Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii przygotowuje trzy duże wydarzenia gromadzące Polaków.
Przed nami:

20170617_124752.jpg

WESOŁY DZIEŃ DZIECKA
następne spotkanie
08.06.2024

Organizacja "Wesołego Dnia Dziecka" dla Polonii ma na celu umocnienie więzi kulturowych i narodowych wśród młodego pokolenia Polonii. Poprzez zabawę i wspólne działania, wydarzenie to dąży do budowania tożsamości kulturowej i poczucia przynależności do wspólnoty polskiej wśród uczestniczących dzieci.

20170617_124450.jpg

ŚWIĘTO RODZINY
następne spotkanie
15.06.2024

Organizacja "Święta Rodziny" dla Polonii ma na celu celebrowanie i umocnienie wartości rodzinnych w kontekście katolickiej tradycji, pomagając Polonii za granicą w zachowaniu i przekazywaniu tych wartości kolejnym pokoleniom. Poprzez wspólne świętowanie, wydarzenie to dąży do budowania więzi społecznej oraz przypominania o roli i znaczeniu rodziny w tradycji polskiej i chrześcijańskiej.

dnimlodych.png

DNI MŁODYCH
następne spotkanie
12-14.07.2024

Organizacja "Dni Młodych" w Polonii dąży do integracji młodych ludzi polskiego pochodzenia w duchu wiary katolickiej, pomagając im w budowaniu tożsamości religijnej i narodowej. Poprzez duchowe doświadczenia, wykłady i wspólną modlitwę, wydarzenie to promuje głębsze zaangażowanie młodzieży w życie Kościoła i umacnianie ich polskich korzeni kulturowych za granicą.

STUDIUM KUL DLA POLONII I POLAKÓW

Polska_Opoka_750x200_OK.jpg
kep_6.png
bottom of page