125 Rocznica Urodzin Świętego Maksymiliana Kolbe w Westminster Abbey

13 stycznia 2019 roku Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii wspólnie z Kapitułą Westminster Abbey przygotowała nabożeństwo Słowa Bożego w Opactwie Westminster, aby uczcić 125 rocznicę urodzin świętego Ojca Maksymiliana. To miejsce jest dla Kościoła Anglikańskiego najważniejszą świątynią w Anglii. Tutaj odbywa się koronacja króla Zjednoczonego Królestwa oraz najważniejsze wydarzenia kościelne i państwowe. Na zachodniej ścianie Opactwa znajdują się rzeźby 10 męczenników dwudziestego wieku. Umieszczono je w tym miejscu w 2000 roku. Pierwszym z nich jest święty Maksymilian Kolbe i to dlatego chcieliśmy podkreślić ważność tej rocznicy i zaprosić Polaków i Anglików do wspólnej modlitwy.

Zaproszenie na spotkanie w POSK

Biblioteka Polska POSK w Londynie oraz Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zapraszają na spotkanie z Ks. bp Wiesławem Lechowiczem, Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji.

EU Settlement Scheme

EU citizens and their family members who want to stay in the UK beyond 31 December 2020 will need to apply to the EU Settlement Scheme. This allows them to get a new UK immigration status that will protect their rights in the UK once the UK leaves the EU.