top of page
Biblie

WSPARCIE

Dar z serca zmienia Świat
Twoja donacja ma znacznie!

Kochani Rodacy i Przyjaciele

Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii przez lata służyły nie tylko jako duchowe centrum dla wielu Polaków mieszkających na Wyspach, ale również jako most łączący nas z naszą tradycją, kulturą i historią.

Dzięki niej wielu z nas znalazło pocieszenie w trudnych chwilach, poczucie przynależności oraz przestrzeń do wyrażenia swojej wiary i tożsamości narodowej.

Jednakże, tak jak wiele innych organizacji, Polska Misja Katolicka stoi teraz przed wyzwaniami finansowymi. Działalność tak ważnej instytucji wymaga nie tylko ducha i pasji, ale również środków, które pozwolą na kontynuowanie jej misji.

Zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków oraz przyjaciół Polski w Anglii i Walii o wsparcie naszej Misji. Wasze darowizny, niezależnie od wielkości, pomogą w utrzymaniu kościołów, finansowaniu inicjatyw społecznych, edukacyjnych oraz kulturalnych, a także w dalszym wspieraniu Polonii w dążeniu do duchowego rozwoju i integracji z lokalnym społeczeństwem.

Każdy gest wsparcia ma ogromne znaczenie. Wspólnie możemy zapewnić, że Polska Misja Katolicka będzie nadal tętnić życiem, służyć kolejnym pokoleniom i stać się źródłem dumy dla wszystkich Polaków na Wyspach.

Jeśli jesteś w stanie pomóc, prosimy o przekazanie dowolnej kwoty na konto Polskiej Misji Katolickiej. Pamiętajmy, że wspólnie możemy dokonać wielu rzeczy, a nasza duchowa i kulturalna dziedzictwa jest tego warta.

Dziękujemy za Waszą hojność i wspólną troskę o przyszłość naszej Misji.

Z wdzięcznością

Rektor Polskiej Misji Katolickiej

ks. Bogdan Kołodziej

PRZELEW BANKOWY

LLoyds Bank
Polish Catholic Mission
Sort code: 30-94-57
A/c No: 00156163

KARTA PŁATNICZA

Moższ dokonać wsparcia naszej wspólnoty kartą płatniczą bezpośrednio z naszej strony.

Twoja darowizna może także być także wsprarciem Gift Aid

MODLITWA

Prosimy o modlitwę za naszą Misję i jej dalsze funkcjonowanie w służbie Polonii

Wkrótce >>

POTRZEBUJEMY TWOJEGO WSPARCIA

Każde wsparcie finansowe dla Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii nie jest tylko symbolicznym gestem solidarności.

To inwestycja w duchowe i kulturalne dziedzictwo Polonii na Wyspach.

Dzięki Twojej hojności kontynuujemy tradycje, organizujemy wydarzenia kulturalne, dbamy o kościoły i wspieramy działania na rzecz integracji z lokalnym społeczeństwem.

Razem tworzymy przyszłość, w której nasza wiara i tożsamość nadal będą świecić jasno,

niezależnie od dystansu dzielącego nas od Ojczyzny

Gift Aid - informacje

CO TO JEST? 

Jest to program rządowy, który ma finansowo pomóc organizacjom charytatywnym oraz klubom sportowym w ten sposób, że zwraca im część podatku od otrzymanych darowizn. Jedną z takich organizacji jest Polska Misja Katolicka, której częścią jest parafia.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ? 

W Gift Aid może włączyć się każda osoba, która płaci w danym roku brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax) i podpisała odpowiednią deklarację. Formularze dostępne są w zakrystii.

CZY JEDNA DEKLARACJA WYSTARCZY? 

Nie, jeśli zmieniła się nazwisko, adres zamieszkania, telefon lub email; wtedy konieczne jest wypełnienie nowej deklaracji.

JAK SKŁADAĆ OFIARY? 

Bez Gift Aid wrzucałeś datki na Mszy luzem do koszyczka, teraz tę samą ofiarę oddajesz w specjalnej kopercie. Na kopercie piszesz datę, składasz podpis i podajesz numer deklaracji, przyznany przez parafię. Koperty są wyłożone przy wejściu do kościoła.

CO NIE PODLEGA POD GIFT AID? 

Ofiary, które składamy z okazji zamawianej Mszy św., chrztu, ślubu, pogrzebu; czy innych, drobniejszych posług wyświadczonych przez kapłana.

JAK CZĘSTO MOGĘ WPŁACAĆ GIFT AID? 

Minimum raz w roku podatkowym, czyli od 6 kwietnia danego roku, do 5 kwietnia roku następnego.

Ile maksymalnie mogę wpłacić?  Jeśli płacisz 20% podatku dochodowego, twoja darowizna nie może być wyższa niż czterokrotna wartość podatku. Na przykład płacąc 100 funtów podatku od 6 IV do 5 IV; nie możesz przekazać w kopertach Gift Aid więcej niż £400.

KIEDY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ? 

W każdej chwili można przerwać udział w ofiarach Gift Aid i wrócić do wrzucania ofiar luzem na tacę. Rezygnację składa się w formie pisemnej, bez konieczności podawania przyczyn.

ILE KONKRETNIE TO DAJE? 

Dokładnie 25% od każdej ofiary składanej w roku. Czyli dochód parafii ze składek Gift Aid wzrasta o ¼.

Przykład: Przez cały rok w kopertach Gift Aid wrzuciłeś w sumie £200. Zwrot od państwa, z Twojego zapłaconego podatku, wyniesie £50. Zatem dzięki Gift Aid parafia otrzymała od Ciebie £250, choć przekazałeś jej tak naprawdę „tylko” £200.

bottom of page