Odwołanie pielgrzymek do Holywell i Pantasaph oraz Aylesford

W naszym programie duszpasterskim zaplanowaliśmy dwie Pielgrzymki: - Holywell i Pantasaph – 18 lipca 2021 - Aylesford 5 września 2021. Niestety obie Pielgrzymki musimy odwołać ze względu na ograniczenie liczby uczestników Pielgrzymki. W Holywell jest pozwolenie na uczestnictwo dla 30 osób, natomiast w Aylesford liczba osób mogących przyjechać wynosi 100. Mając to na uwadze musimy również w tym roku obie Pielgrzymki odwołać. Odnośnie Pielgrzymki do Walsingham którą przewidywaliśmy na dzień 9 Października 2021 to jak na razie nie mamy konkretnych danych z Sanktuarium. Z kapłańskim pozdrowieniem Ks. Prałat Stefan Wylężek rektor

Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI W SETNĄ ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA Budujmy cywilizację miłości! Drogie Siostry i Bracia! Za kilka dni, 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi zebrani na plenarnym zebraniu Konferencji Episkopatu uroczyście ponowią akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach, które przygotowywały się do tego wydarzenia przez ostatnie miesiące. Chodzi o to, by w tym duchowym wydarzeniu mogła uczestniczyć cała wspólnota Kościoła i „aby wszyscy ludzie, pociągnięci do otwartego Serca Zbawiciela, z radością czerpali ze źródeł zbawienia”.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Polonijna Rada ds. Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej proponuje, aby w trwającym Roku Rodziny i Roku świętego Józefa w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszach w naszych parafiach obecne było odniesienie do małżeństwa i rodziny. Poniżej załączmy gotowe materiały do wykorzystania i animacji liturgicznej. Zachęcamy, aby w ten sposób włączyć w tę inicjatywę nasze polonijne ośrodki duszpasterskie i tego dnia duchowo jednoczyć się we wspólnej modlitwie za polskie małżeństwa i rodziny na emigracji.